Związek bez zobowiązań. Czy to w ogóle jest możliwe?

admin Portale randkowe, Randki, Sex, Związki

Związek bez zobowiązań ( friends with benefits ) w dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi. Ma to związek w dużej mierze ze zmianami zachodzącymi w społeczeństwie. Coraz więcej pracujemy. Wiele osób nie ma czasu i ochoty na tworzenie stałego związku… I właśnie w takich momentach decydują się na układ friends with benefits. Nie musza sobie niczego obiecywać, budować wspólnej przyszłości. Skupiają się na tym co przyjemne.

Związek bez związku

Układ friends with benefits ma wielu przeciwników i zwolenników. Ci pierwsi cenią sobie wolność wyboru i brak zobowiązań. Natomiast drudzy uważają, że to promowanie rozwiązłości. Gdzie jest prawda? Trudno powiedzieć. W friends with benefits nie ma nic złego. Oczywiście pod warunkiem, że obie osoby się na takie rozwiązanie godzą i są w pełni świadome jakie zasady obowiązują w takim związku bez związku.

Kiedy pojawiają się problemy?

Kłopoty pojawiają się, gdy dla jednej ze stron układu sam seks to będzie zdecydowanie za mało. I będzie dążyła do stworzenia trwałego związku. W takim przypadku zakochana strona może poczuć się rozczarowana i oszukana. Zwłaszcza jeśli jej partner seksualny odrzuci te uczucia i nie będzie chciał tworzyć stałego związku. Dodatkowo dochodzi zazdrość o inne osoby. Bo przecież w takich układach ludzie raczej nie obiecują sobie wierności… I w takich chwilach właśnie nas naszym małym rajem zbierają się czarne chmury.

Jakie mamy opcje, gdy zakochamy się w naszym przyjacielu do seksu?

Możemy milczeć i liczyć na to, że sprawy samoistnie przybiorą odpowiedni obrót. Co oczywiście może nigdy nie nastąpić… Druga możliwość to wyznanie szczerze swoich uczuć i liczenie na wzajemność. Gorzej, jeśli nasz partner nie czuje do nas tego samego… W takich przypadkach układ friends with benefits najczęściej się rozpada.

Podsumowując nie ma nic złego w związku friends with benefits. Ale musimy liczyć się też z tym, że nad naszymi uczuciami nie jesteśmy w stanie do końca zapanować i seks bez zobowiązań najzwyczajniej w świecie przestanie nam wystarczać.